KLUB FILMOWY

Zapraszamy do nowej (pro)pozycji na kulturalnej mapie Pomiechówka czyli do Kulturalnego Klubu Filmowego.
W tym filmowym cyklu będziemy wyświetlać autorskie polskie dzieła, tworzone poza głównym nurtem i spotykać się z ich twórcami.
Po seansie zaprosimy widzów do rozmowy, refleksji i podzielenia się swoimi odczuciami dotyczącymi obrazu filmowego.
Preludium do tego wydarzenia był film „Maska” w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema oraz spotkanie z reżyserką i jednocześnie odtwórczynią jednej z filmowych ról – Hanką Brulińską.

Tym razem chcemy szerzej rozwinąć skrzydła i do rozmowy po seansie zaprosiłyśmy autorkę i współproducentkę filmu „Dragonfly” Katarzynę Bogucką, odtwórczynię głównej roli Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, a także psychoterapeutkę Hannę Wieloch.

Film „Dragonfly” czyli „Ważka” opowiada historię dwóch kobiet, młodej i starej, które stopniowo odkrywają, że choć wydają się być różne w niemal każdym aspekcie, łączy je więcej, niż same mogłyby się spodziewać i przyznać.
Dona, dzika i niespokojna, której charakter odzwierciedla biały kot oraz Fredericka, próżna, elegancka piękność szukająca ukojenia w muzyce i modlitwie – obie uwięzione przez coś jeszcze nieokreślonego.
Film jest etiudą, szkicem, który może zostać rozwinięty w coś jeszcze bardziej znaczącego poprzez kontynuację bocznych linii głównego wątku.
Niewątpliwą mocną stroną tego dzieła jest wyśmienita wrażliwość filmowa i piękno obrazów.

Bilety 20PLN.

Skip to content