STANISŁAWA CELIŃSKA

Kulturalny Poniedziałek – recital Stanisławy Celińskiej „Nie jest za późno”

Zapraszamy na recital znanej i cenionej aktorki Stanisławy Celińskiej, która wystąpi wraz z towarzyszącym jej od lat zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.
To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, na które składają się największe przeboje artystki z ostatnich lat.
Utwory te są przesycone miłością, najskrytszymi pragnieniami i tęsknotami, co czyni je niezwykle poruszającymi.
Wyjątkowe teksty utworów, które dają ukojenie, spokój i wsparcie oraz składają się na ten niezapomniany koncert, wyszły spod pióra samej aktorki.
Za kompozycje i aranżacje, które potrafią zawładnąć wyobraźnią odpowiedzialny jest Maciej Muraszko.
Ten duet to gwarancja wspaniałego klimatu oraz niepowtarzalnych chwil.

STANISŁAWA CELIŃSKA

Znakomita i wszechstronna aktorka, uwielbiana przez publiczność, w ostatnich latach dała się poznać jako równie wybitna i doceniana piosenkarka.
Wyjątkowe i emocjonalne interpretacje, empatia oraz charyzma powodują, że jej widownia składa się z osób w każdym wieku.
I nie bez powodu – na jej płytach każdy znajdzie coś dla siebie.
Stanisława Celińska była wielokrotnie uczestniczką Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zawsze wzbudzała zachwyt, dzięki mocnemu głosowi, wyrazistej osobowości oraz umiejętnościom interpretacyjnym.
Jej krótki, ale bardzo efektowny występ z piosenką „Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej!” w 1994 roku przeszedł już do klasyki.
Kolejny rozdział wielkich sukcesów muzycznych rozpoczął się od rewelacyjnego wykonania przez Stanisławę Celińską „Atramentowej Rumby” podczas Koncertu Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009, kiedy to okrzyknięto ją polską Cesarią Evorą, ponieważ – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim niebanalnym charakterystycznym głosem.
Od tego utworu rozpoczęła się współpraca Stanisławy Celińskiej z kompozytorem Maciejem Muraszko, z którym stworzyli nietuzinkowy artystyczny duet.
W maju 2015r. ukazał się album „Atramentowa…”, który bardzo szybko osiągnął status podwójnej platyny i otrzymał tytuł Bestselleru Empiku 2015.
Cztery miesiące później wydano album „Suplement. Atramentowa…”, który był kontynuacją i dopełnieniem poprzedniego. Osiągnął status złotej płyty.
Kolejny album „Świątecznie…” z 2016r. szybko zyskał status złotej płyty.
Sukces pierwszych płyt zdopingował artystów do kolejnych muzycznych poszukiwań.
W maju 2018 r. odbyła się premiera płyty zatytułowanej „Malinowa…”, która w październiku tego samego roku zdobyła status złotej płyty, a w marcu 2019 Fryderyka w kategorii „Album Roku Muzyka Poetycka”.
W czerwcu podczas 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Artystce wręczono na scenie platynową płytę „Malinowej…”.
W maju 2020r. ukazał się album „Jesienna…”, a dwa lata później, w 2022r. najnowszy, bardzo ważny album z tekstami Stanisławy Celińskiej i muzyką Macieja Muraszko – „Przytul”.

MACIEJ MURASZKO

Wybitny, niezwykle utalentowany muzyk, kompozytor, aranżer i producent.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Twórca muzyki do filmów dokumentalnych (m.in. „Wracając do Marka” – dokument o Marku Hłasce) i reklamowych (laureat nagrody TYTANA) oraz muzyki filmowej i teatralnej (m.in. „Pinokio”, „Król Ubu”, „Toksyny”), a także współczesnej (m.in. Warszawska Jesień, Tryptyk „Wierchy” na 70-ciu perkusistów, organy i chór wykonany w Poznaniu, Genewie i w Barcelonie).
Za muzykę do filmu Wiesława Saniewskiego „Bezmiar Sprawiedliwości” otrzymał nagrodę publiczności „Jańcio Wodnik” na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia 2007”.
Z upodobaniem eksperymentuje z różnymi gatunkami muzyki.
Jest producentem muzycznym m.in. wszystkich płyt wydanych wspólnie przez Macieja Maleńczuka i zespół Psychodancing, a także płyty „Cudowny świat” dedykowanej wspaniałemu polskiemu kardiochirurgowi Zbigniewowi Relidze, w nagraniu której udział wzięli wybitni polscy wykonawcy z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Zabrzu.
Jest również producentem i współkompozytorem płyty Maryli Rodowicz „Ach świecie” (2017); współproducentem i współkompozytorem płyty Idy „Prosta historia” (2017), producentem i współkompozytorem płyty Małgorzaty Ostrowskiej „Na świecie nie ma pustych miejsc” (2019) oraz kompozytorem muzyki do pierwszego muzycznego wykonania „Inwokacji” Adama Mickiewicza i wielu, wielu innych.

Skład zespołu muzycznego:
Kuba Frydrych – gitara
Julia Muraszko – skrzypce
Maciej Muraszko – akordeon

Bilety 80PLN.

Z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, a 20 października Europejskiego Dnia Seniora, dla wszystkich Seniorów bilety są z 50% ulgą.

Skip to content