Joga dla młodzieży

JOANNA ZEBZDA

Joanna jogą zajmuje się od wielu lat, początkowo traktując ją wyłącznie jako trening fizyczny. Kluczowym momentem w praktyce jogi stało się dla niej uczestnictwo w rocznym kursie jogi w stylu Sivanandy. Zrozumiała wtedy, że joga to przede wszystkim dyscyplina duchowa, która ciałem zajmuje się – i to skutecznie, ale dopiero na końcu. Wiedza ta, w połączeniu z wykładami na temat filozofii buddyzmu, dały jej narzędzia do praktyki indywidualnej. Po latach treningu zdecydowała się na udział w kursie nauczycielskim jogi w INTERNATIONAL INTEGRAL YOGA INSTITUTE.

Najważniejszym przekazem, jaki otrzymała od swoich nauczycieli i którym pragnie się dzielić jest spokój, pełna akceptacja i umiejętność odpuszczania.
Namaste!

Joga dla młodzieży to ćwiczenia fizyczne oparte na pozycjach jogi (asany), które wzmacniają układ mięśniowy, korygują wady postawy i niwelują skutki negatywnego wpływu siedzącego trybu życia. Poza oczywistym walorem, jakim jest rozwój kondycji fizycznej młodzieży, joga doprowadza do harmonii również zmysły i emocje. Dzieje się tak, ponieważ trening ciała zawsze idzie w parze z treningiem umysłu – w tym przypadku nauką cierpliwości i koncentracji.

ŚRODA
18:30 – 19:30 (10+)

Skip to content