Wycieczki po gminie

Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku zaprasza na wycieczki po gminie Pomiechówek, które będą miały charakter edukacji przyrodniczej i historycznej. Gmina ma ogromny potencjał turystyczno-krajoznawczy, ważne, aby ten potencjał umieli dostrzegać
i wykorzystywać również młodzi mieszkańcy naszej gminy. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” to wszystkim znane, słynne słowa XIX wiecznego poety i pedagoga Stanisława Jachowicza. Nawiązując do nich, warto pokazywać dzieciom, że ich Mała Ojczyzna może zachwycać, przyciągać i wzbudzać zainteresowanie, a to co widzimy dookoła i wydaje się zwyczajne, jest godne uwagi, a często nawet wyjątkowe i zachwycające. Wycieczki mogą być dostosowane do wieku dzieci, ze względu na długość trasy i tematykę. Mamy do dyspozycji szlaki turystyczne, zabytkowe obiekty i piękną przyrodę. Trasy będą uwzględniać gminne tereny rekreacyjne do zorganizowania odpoczynku dla grupy. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi propozycjami tras wycieczek i do kontaktu w celu umówienia terminu oraz konkretów dotyczących trasy. Informacje o trasach można znaleźć w folderze zamieszczonym poniżej. Dla szkół z terenu gminy Pomiechówek oferta jest bezpłatna!
W sprawie umówienia terminu wycieczki prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pomiechówku tel. 22 785 4155, kom. 502 788 598 lub mailem: d.bolek@kultura.pomiechowek.pl.