1. Pomiechowski Jarmark Świąteczny

W ciepły niedzielny dzień, na placu św. Anny w Pomiechowie, odbył się 1. Pomiechowski Jarmark Bożonarodzeniowy, który obfitował w świąteczne atrakcje, przysmaki, konkursy oraz występy wokalne.
Pod wielkim, ocieplonym namiotem można było znaleźć ponad 30 stoisk lokalnych rękodzielników.
Można było również spróbować swoich sił w tworzeniu rękodzieła i wziąć udział w twórczych warsztatach stroików.
Na Jarmarku nie zabrakło też tradycyjnej świątecznej kuchni: zimowej herbaty, grzańca, korzennych pierniczków, góralskich przekąsek, kapusty, pierogów i barszczyku.
Został rozstrzygnięty świąteczny konkurs dla młodzieży „Artystko! Artysto! Pokaż się w Galerii Harmonia! , konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową przeprowadzony przez Publiczne Przedszkole w Pomiechówku „Pod Dębami” oraz gminny konkurs na najpiękniejszą choinkę.

Odbyły się liczne występy utalentowanych dzieci i młodzieży z naszej Gminy.
Na scenie kolędowały dziewczęta z zespołu wokalnego Gminnego Ośrodka Kultury w Pomiechówku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Goławicach Pierwszych, młodzież ze Szkoły Podstawowej im.Gen. Wiktora Thommee w Pomiechówku, dzieci z przedszkola i ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Starym Orzechowie oraz grupa Borynowe Skowronki z Chaty Wymysły pod Lasem.
Było radośnie, gwarno i z przytupem!

Zwieńczeniem wieczoru była oczywiście doroczna Wigilia Mieszkańców, w której trakcie wójt Gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki, przewodniczący Rady Gminy Jan Drzazgowski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Kutkowska złożyli mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia pięknych i spokojnych świąt pełnych miłości i ciepła.

Na zakończenie Jarmarku odbył chwytający za serce koncert świąteczny kapeli Góralskiej BESKID.
Podczas żywiołowego koncertu Górale bawili wszystkich muzyką i rubasznym góralskim humorem bacy.
Jeszcze raz wszystkim życzymy pięknych, radosnych świąt!

Skip to content