100. URODZINY LEMA czyli LEMoniada

Setne urodziny wybitnego polskiego pisarza Stanisława Lema obchodziliśmy wczoraj uroczyście.

Z tej okazji zaprosiliśmy miłośników twórczości futurologa na urodzinową LEMoniadę, która była serwowana w foyer naszego pomiechowskiego kino-teatru.

Ten świąteczny wieczór spędziła z nami Hanka Brulińska, aktorka i reżyserka krótkometrażowego filmu pt.: „Maska” (Maska w Roku Lema), który jest ekranizacją opowiadania Lema pod tym samym tytułem. Przed seansem pani Hanka opowiedziała o korespondencji z pisarzem kiedy była jeszcze studentką Szkoły Teatralnej, o przymiarkach do monodramu na podstawie „Maski” i wreszcie o genezie powstania filmu oraz o tym, co w dziele Lema najmocniej ją urzekło.

Następnie goście urodzinowi obejrzeli film i podzielili się z reżyserką swoimi odczuciami.

Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek przygotowała na tę okoliczność piękną wystawę zatytułowaną „Niesamowity Wszechświat” oraz wystawę poświęconą Lemowi i jego twórczości.

Dziękujemy, że zechcieliście świętować razem z nami.