45 lat Ośrodka Kultury

To była prawdziwa kulturalna i historyczna uczta!
Wieczór rozpoczął występ rewelacyjnego Teatru Seniorów DESA z programem „Do czego potrzebna jest kultura?”, w reż. Anny Kutkowskiej.
Program obfitował we wspomnienia czasów PRL-u: kolejki, satyry, najcudowniejsze skecze z polskich kabaretów, kultowe filmy i piosenki.
Zobaczyliśmy również materiał pochodzący z archiwów Telewizji Polskiej z dnia 11 kwietnia 1978 roku, z uroczystości otwarcia GOPiK-u w Pomiechówku.

Ponadto, w nowo otwartej Galerii Sztuki Harmonia odbył się wernisaż wystawy jubileuszowej „GOPiK 1978”.
Wystawa eksponuje bogaty materiał historyczny i archiwalny — niepublikowane wcześniej fotografie, pamiątki, dokumenty, plany i fragmenty kroniki Ośrodka Kultury.
Nie zabrakło również czerwonej i białej oranżady, otwieracza do butelek na sznurku oraz przepysznych wuzetek z epoki ufundowanych urodzinowo przez Cukiernię Sweet Home. Serdecznie dziękujemy za Waszą liczną obecność, wspólne celebrowanie tego pięknego czasu i tworzenie Kultury każdego dnia!