AKCJA LATO – dzień 9!

Przedostatnia przygoda wydarzyła się, zgodnie z naszym hasłem wakacyjnym, kulturalnie w naturze – w ZOO Płock. Jakież to jest urocze miejsce! Ileż tam jest życia, dosłownie i w przenośni! Dzieci piszczały, dorośli wtórowali. 🙂Odbyliśmy wspaniałą lekcję edukacyjną poświęconą owadom i owadożercom:

👉były dziś w tych małych rękach Patyczaki, Straszyki i Karaluchy;🪳
👉potem Gekon Lamparci, Rzekotka Australijska i Ropucha;🦎
👉a na zakończenie piękna etola z Pytona Franciszka.🐍
Zachwycaliśmy się Kondorami i zbieraliśmy zrzucone pióra. 🪶
Podziwialiśmy majestatyczne Słonie, Żyrafy i Tygrysy. 🐘🦒🐅
Obserwowaliśmy Rekiny. 🦈
Zazdrościliśmy Leniwcowi jego rytmu. 🦥

Największą radość dorosłym już Dziewczynkom sprawiła Marta – Aligatorzyca najstarsza w Europie, urodzona w 1930 roku, która 50 lat temu wystąpiła w roli Hermana w filmie Andrzeja Kondratiuka „Hydrozagadka”.

W związku z tym, że dziś odbyła się ostatnia wycieczka, chcemy w szczególny sposób podziękować kierowcy naszego ulubionego pomarańczowego autobusu – Pawle, to był zaszczyt dla nas podróżować z Tobą.🙏🏼💚