Kobiety nad Niemnem

Jak co roku, we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Pomiechówek, z radością wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu.
To już 12 edycja tej pięknej inicjatywy, mającej na celu propagowanie bogatego dorobku polskiej literatury i czytelnictwa.
Tegoroczną lekturą była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, która pierwszy raz została opublikowana w 1888 r.
Nasza pomiechowska akcja nosiła tytuł „Kobiety nad Niemnem”, a wystąpiły w niej dla Was:

Eliza Orzeszkowa — Anna Kutkowska
Emilia Korczyńska — Katarzyna Urbaś
Marta Korczyńska — Ewa Mróz
Justyna Orzelska — Paulina Szymańska
Maria Kirłowa — Bożena Śliwińska
Andrzejowa Korczyńska — Wanda Milewska
Teresa Plińska — Dorota Musialska

Do wspólnego śpiewania pieśni Jana Bohatyrowicza akompaniament na akordeonie zapewnił nam Pan Krzysztof Rosiński, a piękną scenografię Katarzyna Piontecka.
Kostiumy z wypożyczalni DobryNastrój dopełniły całości i przeniosły nas w XIX wiek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, uczestnikom i widowni za wspólne krzewienie kultury w cudownej atmosferze, przy aromatycznej herbatce.