Lato z Kulturą – dzień 1

Lato z Kulturą!
Z samiutkiego rana rozpoczęliśmy dzień od zapoznania imion wszystkich uczestników tegorocznej Akcji Lato, wspólnie ustaliliśmy zasady spędzania tego pięknego czasu oraz dokładnie omówiliśmy plany na najbliższych kilka dni.
A będzie się działo!
Dziś odbyły się zajęcia jogi z Panią Joanną, w trakcie których nasi podopieczni poznali przeróżne ćwiczenia wywodzące się z hinduskich tradycji yin yogi (między innymi „Taniec Smoka”, który pozwolił zadbać o ciała i umysły).
Następnie, podczas zajęć rękodzielniczych z Panią Katarzyną z Crafty, Crafty, dzieci własnoręcznie wykonały przepiękne naturalne lampiony z papieru, kleju oraz żywych roślin.

Po południu przyszedł czas na taniec i śpiew!
W trakcie zajęć z panią Agnieszką Żuławnik, uczestnicy radośnie muzykowali, śpiewali i wygrywali skoczne melodie na marakasach i drewnianych pałeczkach przy akompaniamencie pianina.
I wreszcie taniec z naszą niezastąpioną Sylwaną Patłaszyńską to eksplozja energii i radości.
Na zajęciach uczestnicy uczyli się prostych układów i figur tanecznych.
Nie zabrakło również fantastycznych gier i zabaw z elementami tańca.