Lato z Kulturą – dzień 4

Dzień 4 spędziliśmy w niezwykle urokliwym miejscu, w Skansenie w Sierpcu a w nim „…na ponad 50ha jedenaście zagród chłopskich, będących wizytówką ludowego budownictwa z przełomu XIX i XX wieku, kościół, kaplica, dwory, karczma i kuźnia. Chałupy otoczone warzywnymi i kwiatowymi ogródkami, sprawiają wrażenie, jakby czas się tu zatrzymał, a pasące się stada kóz, kur i gęsi ożywiają wiejskie zagrody…” – fragment zaczerpnięty z broszury doskonale opowiada o tym, co dane nam było dziś doświadczyć.
To był pasjonujący, a zarazem relaksujący czas spędzony na zwiedzaniu ekspozycji muzealnej, warsztacie motanki w „Muzealnej szkole”, przejażdżce wozem i pysznym polskim obiadku w Karczmie Pohulanka.
Był również czas na zapatrzenie się na kogutki – zarówno te prawdziwe, broniące swoich kurek, jak i te rzemieślnicze w sklepie z pamiątkami, który był masowo okupowany.
Z całego serca polecamy wycieczkę do Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, jako wspaniałą lekcję historii i kultury regionu, ale również jako sielskie miejsce wypoczynku, gdzie można zrelaksować się w otoczeniu przyrody i nacieszyć atmosferą dawnych czasów.

Skip to content