Lato z Kulturą – dzień 6

Pierwszy dzień drugiego tygodnia naszej wakacyjnej akcji Lato z Kulturą przeszedł do historii.
O poranku zapoznaliśmy się w kręgu, podzielili na grupy i rozeszli w dwie różne strony: na jogę z panią Joasią i rękodzieło z panią Kasią z Crafty, Crafty.
Praktykując jogę można było zadbać o postawę ciała, balans i harmonię wewnętrzną, a w trakcie zajęć rękodzielniczych stworzyć przecudnej urody sznurkowe podkładki na stoły.
Po pierwszym bloku zajęć, wszyscy zgromadziliśmy się w naszej Galerii, gdzie podczas spotkania z panią Kasią Zielską, autorką obrazów znajdujących się na wystawie Sen Nocy Letniej, dowiedzieliśmy się wiele o technikach malarskich, inspiracjach i twórczości.
Crème de la crème spotkania z Artystką był plener malarski nad rzeką, a tam akrylowo-piaskowe szaleństwo!
Feeria barw, perspektyw i pomysłów!
Zaczęła grupa starsza, a po niej również i młodsi oddali się w ręce sztuki.
W międzyczasie, odbywały się zabawy teatralne z naszą wolontariuszką z Portugalii Leonor Guise Carvalho.
Były ćwiczenia na koncentrację, strategię i grę zespołową, a także tworzenie postaci scenicznych.
Wartością dodaną był fakt, że podczas zajęć rozmawialiśmy po angielsku.
Wszyscy uśmiechnięci i szczęśliwi wrócili do domów.