Lato z Kulturą – dzień 8

Dzień dobry we środę – za nami kolejny dzień pełen wrażeń i pozytywnych doświadczeń.
Wycieczkę zaczęliśmy od spaceru ścieżką edukacyjną, a gdy otworzyły się dla nas wrota Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, wzięliśmy udział w cennej lekcji historii.
Wiemy już, że ta potężna budowla z dwiema basztami ma ponad 600 lat i została wzniesiona za czasów Księcia Siemowita III.
Wiemy też, że nie Biała Dama a Czarny Pies strzeże jej murów.
Po zwiedzaniu czeluści zamczyska nadszedł czas lekcji muzealnej, która przybliżyła mam obyczaje rycerskie oraz zabawy plebejskie.
Konkurowanie i rywalizacja – działo się, oj działo.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był Hopa Park – Ciechanów.
No to hopa! Było na czym się wyskakać, każdy mógł spróbować swoich sił jako zawodnik Ninja Warrior, stoczyć pojedynek w strefie gladiatora, a także sprawdzić swój refleks, podejmując wyzwanie w strefie interaktywnej Cardiowall.
Niezwykle atrakcyjna okazała się strefa HOPA AIR pełna dmuchanych torów przeszkód i zjeżdżalni.
Nieziemska porcja endorfin uwolniona!