Spotkanie wigilijne mieszkańców

Mimo siarczystego mrozu i finału mundialu, przykościelny plac w Pomiechowie tętnił życiem. Doroczne spotkanie wigilijne przepełnione było radością i magią świąt Bożego Narodzenia.

Zaczęliśmy od niezwykłej urody widowiska „Zimowe historie ogniem i światłem malowane”.
Jo Art Show jesteście wspaniali! Feeria barw, dźwięków, fontanny iskier i pasja malująca się na Waszych twarzach były przyjemnością dla oczu. Dziękujemy Wam najpiękniej za okraszenie naszego spotkania tą cudną jakością.

Po rozgrzaniu przez artystów atmosfery do czerwoności, życzenia mieszkańcom złożył wójt Gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki oraz przewodniczący Rady Gminy Jan Drzazgowski. List z życzeniami od marszałka Adama Struzika odczytał Radosław Rybicki dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim województwa mazowieckiego. Ewangelię odczytał ksiądz proboszcz Tomasz Cymerman.

Betlejemskie Światełko Pokoju i sianko przekazali harcerze z 31 DH Harmider. Był opłatek, pyszny barszczyk i świąteczna kapusta z grochem przygotowane przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pomiechówku. Dziękujemy pani dyrektor Hannie Radywoniuk za wsparcie.

A potem został dowieziony 🎅🏻, któremu w drodze pękła płoza w saniach. I to jak dowieziony! Przez żołnierzy z 65. Batalionu Lekkiej Piechoty z Pomiechówka. Dzieci dostały prezenty, były wspólne zdjęcia z Mikołajem i Królową Śniegu i zachwyty nad zwierzątkami z żywej szopki.🐑🐐

Na zakończenie tego uroczystego wieczoru Pomiechowska Orkiestra Dęta, razem z kapelmistrzem Piotrem Ptakiem, zagrała kilka kolęd, zanim palce i usta nie przymarzły im do instrumentów.🎺

Dziękujemy naszym Strażakom z OSP Pomiechówek za czujność podczas całego wydarzenia.

Raz jeszcze życzymy wszystkim pięknych i spokojnych świąt pełnych Miłości, Bliskości i Ciepła.❤️

📸Żaneta Żmuda-Kozina Fotografia
📸Wioletta Peda
📸Edyta Malinowska
📸Julita Kamińska

Skip to content