Spotkanie Wigilijne Mieszkańców

Dziś, jak co roku, chociaż w nowym miejscu – na placu przy kościele pw. św. Anny w Pomiechowie – odbyło się Spotkanie Wigilijne Mieszkańców.

W tegorocznym programie uroczystości nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania: na scenie zaprezentowali się podopieczni pani Ilony Piątak ze Szkoła Podstawowa im Wandy Chotomskiej w Starym Orzechowie oraz strażacka orkiestra dęta działająca już od kilku lat na terenie gminy. Tradycyjnie życzenia wszystkim mieszkańcom złożył Wójt Gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki, przewodniczący rady gminy Jan Drzazgowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Kutkowska. Ks. proboszcz Tomasz Zbigniew Cymerman odczytał ewangelię oraz pobłogosławił przybyłych. Harcerze z Pomiechówka z 31. DH HARMIDER przekazali symboliczne Betlejemskie Światełko Pokoju przedstawicielom władzy samorządowej. Uwagę najmłodszych skupiał natomiast rozdający prezenty św. Mikołaj, który przyjechał niezwykłym pojazdem, żywa szopka, ogromne Anioły z Teatr Akt oraz świąteczny fotel na tle ośmiometrowej choinki, w którym można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Można było również ogrzać się odrobinę popijając smaczny barszczyk i zajadając świąteczne krokiety, a potem, tuż obok smakołyków, zakupić przepiękne rękodzieło.

Serdecznie dziękujemy za liczną obecność i wspaniały wieczór.
WESOŁYCH I PEŁNYCH MIŁOŚCI ŚWIĄT.❤️