Wolontariat europejski

Podczas dzisiejszego spotkania, wraz z Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek, oficjalnie, uroczyście i serdecznie przywitaliśmy nasze nowe wolontariuszki — Nicole z Malty i Cleo z Hiszpanii. 👋 Dziewczyny przygotowały świetne prezentacje w języku angielskim i francuskim, w których pokazały swoje kraje, opowiedziały o tradycji i kulturze.

Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu: Alice z Włoch, Laura z Hiszpanii oraz Grzegorz Sempach, którzy mówili o wolontariacie i mentoringu, czyli możliwości sprawowania opieki nad wolontariuszami przebywającymi w Polsce.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom z Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pomiechówku oraz wspaniałym tłumaczkom — Pani Magdalenie Buczek oraz Kalinie Skudniewskiej.