Zima z Kulturą 1.

Pierwszy dzień akcji Zima z Kulturą 2024 za nami.
Bardzo się cieszymy, że jest Was tak wielu i że wracacie do nas z uśmiechem na twarzy.
Dziś rozpoczęliśmy dzień od warsztatu integracyjnego, gdzie zapoznaliśmy się nawzajem, podzieliliśmy na dwie grupy oraz omówiliśmy plan działania na najbliższy tydzień.
O 9:00 zaczęło się dziać.
Na drugim piętrze Ośrodka Kultury, w Wytwórni Rękodzieła, młodsza grupa uczestniczyła w zajęciach ceramicznych z Panią Basią, podczas gdy starsza wzięła udział w zajęciach taneczno-ruchowych z Panią Sylwaną.
Następnie, w Sali MAGII odbył się warsztat teatralny z Panią Kamilą oraz międzykulturowe zajęcia językowe w Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek, które przygotowały dla uczestników wolontariuszki Zoe i Sara.
Odwiedziło nas również Kino Sferyczne.
Uczestnicy zobaczyli projekcje dwóch filmów: „Astronauci z przypadku” oraz „Mój organizm”, z których dowiedzieli się wiele o pięknie Kosmosu oraz o niezwykłości własnego ciała.
Nasi młodzi widzowie mieli okazję wziąć udział w wyścigu na powierzchni Księżyca, obserwować burze słoneczne oraz poznali niezwykłe funkcjonowanie ludzkiego organizmu od środka.
Było cudownie!