Zima z Kulturą 5.

Piąty i ostatni dzień Zimy z Kulturą zaczęliśmy od wizyty w Kinie.
Zobaczyliśmy długo wyczekiwaną adaptację kultowej bajki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”.
Poznając inspirującą historię głównej bohaterki – Ady Niezgódki, nasi podopieczni dowiedzieli się wiele o sile wyobraźni i przyjaźni, oraz jaką moc daje wiara w siebie i odwaga.
Następnie w sali teatralno-kinowej odbyły się warsztaty teatralne, które poprowadziła nasza instruktorka Kamila Połońska.
Dzieci poznały od podszewki teatr lalkowy i najróżniejsze typy lalek: pacynki, marionetki, jawajki i kukiełki.
Zapoznały się również z indonezyjskim teatrem cieni.
Na warsztacie ceramicznym, prowadzonym przez Barbarę Swatek, szkliwiliśmy dziś ulepione w poniedziałek prace.
Powstało wiele przepięknych prezentów na dzień Babci i Dziadka.
Na koniec naszego wspólnego czasu, w Sali Kameralnej, odbyła się taneczna zabawa karnawałowa, a w przerwie dzieci zjadły pyszną pizzę od Fritza.
Dziękujemy za piękny, radosny i pełen przygód tydzień.