Joga

JOANNA ZEBZDA

,,Joga jest podobna do muzyki. Ruch ciała, melodia umysłu i harmonia duszy tworzą symfonię życia.”
B.K.S. Iyengar

Jogą zajmuje się od wielu lat, początkowo traktując ją wyłącznie jako trening fizyczy, stopniowo jednak przenikała jej duchem. Kluczowym momentem w praktyce jogowej stało się uczestnictwo w rocznym kursie jogi w stylu Sivanandy organizowanym przez Uniwersytet Warszawski. Praktyka w połączeniu z wykładami na temat filozofii buddyzmu dały jej narzędzia do indywidualnej pracy. Po latach treningu zdecydowała się na udział w kursie nauczycielskim jogi w INTERNATIONAL INTEGRAL YOGA INSTITUTE. Wybierając tę szkołę jogi, kierowała się głównie chęcią zapoznania z technikami pracy w  różnych nurtach zgodnych z klasyczną jogą Iyengara, a także możliwością uczestnictwa w warsztatach z medycyny alternatywnej (chińskiej, germańskiej i ajurwedy), z kinezjologii, technik oddechowych (Buteyko) i medytacji (vipasana).

Praktyka będzie klasyczną Hatha Jogą z elementami jogi powięziowej.
Hatha to powtarzalny wysiłek z pełnym zrozumieniem sztuki i filozofii jogi, połączony z uczeniem się ciała i umysłu.
Ha – to aspekt słońca. Reprezentuje on pierwsze cztery szczeble ośmiostopniowej ścieżki jogi. To ogólne nakazy moralne, praktyki indywidualne, pozycje jogi czyli asany oraz nauka prawidłowego oddechu (pranayama). Ha symbolizuje też siłę życiową, proces uczenia się, a także daje napęd do rozwoju.
Tha – to aspekt księżyca. Obejmuje on umiejętność wycofania zmysłów konieczną do osiągnięcia kontroli nad nimi, koncentrację na różnych procesach zachodzących w ciele, oddechu i umyśle, medytację, czyli stan skupienia pozwalający utrzymać ciało, oddech i umysł w równowadze oraz samadhi czyli stan zintegrowanej świadomości.

PONIEDZIAŁEK
18:00 – 19:00
19:00 – 20:00

ŚRODA
19:30 – 20:30

Skip to content