Zajęcia teatralne

KAMILA POŁOŃSKA

Z zawodu aktorka, która ma na swoim koncie sporo ról teatralnych zarówno w spektaklach dla widzów dorosłych, jak i tych dedykowanych dzieciom. Prowadzi autorskie warsztaty i tworzy przedstawienia, tańczy, śpiewa, działa też w kabarecie. Lubi bawić się lalkami i formą.
Jest mamą trzech wspaniałych chłopaków. Dla siebie i przyjaciół organizuje spływy kajakowe, wędrówki, podróże, a najbardziej koi ją las i jeziora. Uwielbia książki i filmy, które przenoszą ją w czasie i przestrzeni. Ma szeroko otwarte trzecie oko, nigdy nie zagra w horrorze, a marzenia o roli kostiumowej ciągle czekają na spełnienie.

Teatr to bardzo ważny i cenny obszar aktywności młodego człowieka; to laboratorium doświadczeń, w którym rozwija się wyobraźnia, fantazja, umiejętność odczytywania metafor lub znaków, mowa ciała czy wreszcie abstrakcyjne myślenie. Bawiąc się w teatr, dzieci uczą się wyrażania emocji i nazywania ich. Poprzez uczestnictwo w grupie teatralnej stają się bardziej wrażliwe i bogatsze duchowo. Zajęcia teatralne mogą przyjmować różne formy, od zabawy, aż po aktywność zaangażowaną, świadomą problemów otaczającej rzeczywistości. Będą ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, ćwiczenia służące samopoznaniu i samodoskonaleniu, a także ćwiczenia dające upust własnej twórczości.

ANNA KUTKOWSKA

Z wykształcenia aktorka, z zamiłowania reżyser, a także trenerka i czuła przewodniczka. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Ponadto jest instruktorką tańca, trenerką dramy i trenerką BODYART. Regularnie bierze udział w warsztatach związanych z wyrażaniem siebie poprzez ruch. Ukończyła także kurs terapii tańcem i ruchem – uwalnianie i łagodzenie napięć psychofizycznych.
Od 17 lat organizuje warsztaty twórcze na terenie całej Polski, podczas których uwrażliwia młodych ludzi na sztukę i zaraża ich swoją pasją. Z ogromną radością pracuje też jako lektor, nagrywa książki w wersji audio i prowadzi szkolenia dotyczące sztuki mówienia – kultura żywego słowa zajmuje w jej życiu bardzo ważne miejsce.

Grupę teatralną 6+ prowadzi pani Kamila, a grupę młodzieżową, która przygotowuje „Pinokia” Carlo Collodiego, obie aktorki prowadzą razem.

Zajęcia i próby odbywają się w sali teatralno-kinowej.

WTOREK
16:00 – 17:00 (NOWA GRUPA DZIECIĘCA)
17:00 – 18:00 (PINOKIO)

Skip to content