Plon, przynieśli plon

Dzisiejszy dzień przepełniony był wdzięcznością i radością.

Wszyscy mieszkańcy gminy Pomiechówek założyli odświętne stroje, przynieśli dorodne dary ziemi, stworzyli zapierające dech wieńce dożynkowe, stoły uginały się od najwyśmienitszych wiktuałów, feeria barw igrała ze słońcem, a smaku całości dodawała piękna muzyka.

Tuż przed południem korowód przeszedł przez nowy przykościelny plac, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie tegorocznych gminno-parafialnych dożynek. Ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia placu i przy wtórze instrumentów uroczyście przecięto wstęgę. O godzinie 12:00 rozpoczęła się msza, a tuż po niej dożynkowi goście odwiedzali stoiska sołectw przystrojone kwiatami, gałązkami, owocami, warzywami i smakowali najlepszych specjałów.

Wspaniali muzycy w strojach wilanowskich grali skoczne ludowe melodie i warszawskie szlagiery. Były atrakcje dla dzieci i przepyszne Pomiechotki na gminnym stoisku.

Dziękujemy za obecność, sprawną organizację, radość, pasję i zaangażowanie. Największe wyrazy uznania kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich MŁYNARECZKA z Kosewka, które jako gospodarz dożynek spisało się na medal.

Tegoroczne dożynki wsparły Ochotniczą Straż Pożarną w zakupie nowego wozu strażackiego.

Skip to content