PROMIENIOWANIE

„Co jest realne w tym śnie, który nazywamy życiem? Naprawdę ważne są tylko rzeczy niewidzialne, to one promieniują realnym światłem.”

11 grudnia o 19:00 zapraszamy do sali teatralno-kinowej na ostatni w roku 2023 Kulturalny Poniedziałek, podczas którego zobaczymy zachwycający monodram Ewy Wencel pt.„Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie”.

Zobaczymy ciepłą i liryczną lecz niepozbawioną humoru opowieść o kobiecie, która realizując marzenia wpisała się na zawsze w karty historii ludzkości.
Skłodowska-Curie jakiej nie znamy.
Żona, matka, kochanka…
Kobieta z krwi i kości, z pasją i temperamentem, mająca odwagę żyć po swojemu, wbrew konwenansom i innym, wyprzedzająca swój czas.
Poruszający portret wyjątkowej osobowości przedstawiony na tle niezwykłej epoki przełomu wieków.
Życiu i pracy Marii Skłodowskiej-Curie będziemy przyglądać się od nieoczywistej strony.
Chcąc przybliżyć widzom postać tej dwukrotnej noblistki, zdrapiemy warstwę mitu, którym obrosła i przyjrzymy się kobiecie – jej pasji, jej miłości, jej zwycięstwom i porażkom.
Historia Marii Skłodowskiej-Curie jest też opowieścią o rzeczywistości przełomu XIX i XX wieku, o świecie, który był światem mężczyzn i o kobiecie, która tym światem zachwiała.

„Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie” to spektakl twórców „Czasu honoru” – Jarosława Sokoła i Ewy Wencel.

CZAS TRWANIA:
1,5 godz.

TWÓRCY:
Autor: Jarosław Sokół
Gra aktorska i produkcja: Ewa Wencel
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Dorota Requeplo
Muzyka: Tomasz Bajerski.

Spektakl dla widzów od 13. roku życia.

Trwa rezerwacja miejsc na spektakl „Promieniowanie” z koniecznością opłacenia biletu do tygodnia od jej dokonania:
📞22 785 41 55
📱502 788 598
kultura@pomiechowek.pl

Cena biletu 100PLN.

Skip to content