ADHD I INNE CUDOWNE ZJAWISKA

W ramach ostatniego w sezonie 2023/2024 Kulturalnego Poniedziałku zobaczymy spektakl pod tytułem „ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny”.
To artystyczne spojrzenie na tzw. Deficyt Uwagi stworzone przez Joannę Szczepkowską.
Artystka oprócz aktorstwa, reżyserii i literatury zajmuje się także problem ADHD u dorosłych.
Jak sama mówi:
„To jednocześnie zabawne, dramatyczne, inspirujące i destrukcyjne, a przede wszystkim malownicze, dlatego scena jest dobrym miejscem na próbę zrozumienia zespołu deficytu uwagi. Chciałam uświadomić ludziom, że istnieje zjawisko, które daje klucz do rozpoznania wielu mechanizmów naszych zachowań. To tym istotniejsze, że lekarze nadal są na ogół sceptyczni wobec ADHD osób dorosłych. Dlatego bardzo zależało mi na wiarygodności tego tekstu. W jednej recenzji ze spektaklu znalazłam określenie, że to improwizacja, happening. Nic bardziej błędnego, tekst jest na scenie mówiony, co do litery, a stworzenie wrażenia improwizacji jest wyzwaniem artystycznym spektaklu.”
Wielu widzów odnajduje w spektaklu siebie, niezależnie od tego, czy uważają się za ADHDowców czy nie. Wielu też wychodzi z tego przedstawienia postrzegając inaczej cechy i wady najbliższych.

Scenariusz i reżyseria – Joanna Szczepkowska
Obsada – Joanna Szczepkowska, Hanna Konarowska
Czas trwania: 75 minut.

Skip to content