Rajd śladami Bitwy nad Wkrą

rajd 1920(2) w

W ramach zbliżającej się niebagatelnej rocznicy stulecia Bitwy Warszawskiej - zwycięstwa Polski w wojnie polsko-bolszewickiej 15 sierpnia 1920 roku pojawiła się inicjatywa niezwykłego rajdu „1920-2020. Śladami Bitwy nad Wkrą”.

Organizatorem rajdu, który odbędzie się w czwartek 13 sierpnia 2020, jest Ośrodek Kultury PomPA we współpracy ze Stowarzyszeniem „Twórcza Dolina”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki.

Trasa prowadzić będzie od Pomiechowa do Jońca, a przewidziane przystanki to: Grupa Fortowa „Carski Dar”, Fort XIV Goławice, Borkowo i Stara Wrona. Przewodnikiem będzie i wykład w drodze wygłosi dr Piotr Oleńczak.

Zapisy ogłoszone na profilu społecznościowym Ośrodka Kultury PomPA FB/pompa.pomiechowek rozeszły się niczym świeże bułeczki. Natomiast ze względu na duże zainteresowanie rozważana jest druga edycja rajdu, dlatego prosimy o kontakt i zapisywanie się na listę rezerwową poprzez formularz online: tiny.pl/75f7l [klik]

Zapraszamy!

Agnieszka Brzezińska-Brańska