Ratujemy blednącą pamięć – Fort III w Pomiechówku

Zasadniczym rezultatem projektu „Ratujemy blednącą pamięć - Fort III w Pomiechówku” jest powstanie specjalnego miejsca poświęconego pamięci Fortu III Pomiechówek i jego ofiar, usytuowanego w budynku Ośrodka Kultury PomPA, łatwo dostępnego dla publiczności. Zrealizowana wystawa pamiątek i dokumentów jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia przestrzeni mówiącej o Forcie III, miejsca przygotowanego do realizacji lekcji historii Polski i Pomiechówka.

Staje się ona już teraz pretekstem do organizowania wystaw czasowych, prezentujących choćby dotychczasowe osiągnięcia prac archeologicznych Instytutu Pamięci Narodowej na terenie Fortu. To pomieszczenie o charakterze de facto muzealnym jest bezpośrednią zachętą do dalszego poszukiwania archiwaliów związanych z ponurą historią Fortu III Pomiechówek, jak i całej gminy.

Invalid Displayed Gallery

mkidn_01_cmyk w