Z książką do przyrody ruszamy po przygody

Z radością informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Pomiechówek realizują projekt „Z książką do przyrody ruszamy po przygody”, dofinansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego w ramach programu „Na dobry początek”.
Jest on skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Składa się na niego cykl spotkań dla dzieci, opartych na inspiracjach czerpanych z literatury dziecięcej i lokalnej przyrody. Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się spotkania autorskie: 24 lutego z Zofią Stanecką, autorką serii książek o przygodach małej Basi, oraz 25 lutego z Marianną Oklejak – ilustratorką tejże serii.
W ramach działań projektu od lutego do czerwca 2015 odbywać będą się spotkania z autorami książek dla dzieci, wizyty w plenerze, czytanie lektury przez babcie i rodziców dzieci oraz warsztaty muzyczne i ilustratorskie. Rodzice i dziadkowie przedszkolaków zostaną zaangażowani w projekt nie tylko podczas czytania, ale również dokumentowania jego przebiegu. W czerwcu, na zakończenie projektu, zorganizowana zostanie wystawa prac dzieci i zdjęć zrobionych przez opiekunów.
Serdecznie zachęcamy do śledzenia przebiegu projektu na stronie internetowej www.pompa.pomiechowek.pl – zakładka „Nasze projekty”.