BELGIA - 5. spotkanie z cyklu „Europa (nie)znana”

Dnia 8 maja w poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury w Pomiechówku odbyło się spotkanie z cyklu „Europa(nie)znana”. Tym razem podczas spotkania goście mogli poznać Belgię.

Spotkanie prowadziła Saskia Roder – wolontariuszka Biblioteki Publicznej w Pomiechówku, która przyjechała do Polski w ramach wolontariatu europejskiego Erasmus +.  Słuchacze mogli się dowiedzieć rozmaitych informacji dotyczących Belgii od osoby, która od dziecka tam mieszkała. Saskia przygotowała atrakcyjną prezentację multimedialną, którą omawiała w języku angielskim. Wykład Saski tłumaczony był przez Ewelinę Brakoniecką – pracownika naszej gminnej Biblioteki.

Z prezentacji słuchacze mogli dowiedzieć się o Belgii wielu ciekawych informacji, począwszy od jej historii, poprzez architekturę, zabytki, aż do życia codziennego Belgów, ich kuchni, sposobów spędzania czasu wolnego. Przy okazji Saskia pokazywała słuchaczom piękne zdjęcia, które przywiozła ze swojej Ojczyzny. Na zakończenie spotkania goście mogli skosztować pysznych gofrów z dodatkiem bitej śmietany i owoców, które są tradycyjnym przysmakiem belgijskim.

dzien-europy-2017-w