Polska oczami Europejki
- 6. Europa (nie)znana

6. spotkanie z cyklu „Europa (nie)znana” odbyło się 26 kwietnia. W czwartkowe popołudnie, wolontariuszka Gminnego Ośrodka Kultury, Susanna Bender, którą gościmy w Pomiechówku od października 2017 przedstawiła prezentację. Tematem przewodnim spotkania była „Polska oczami Europejki”.

Liczne grono, które przybyło do sali konferencyjnej pomiechowskiej Biblioteki miało także okazję zadać pytania odnoście rodzinnego miasteczka naszego hiszpańskiego gościa, czy planów na przyszłość. Padały również pytania, czy uważa, że Wolontariat Europejski jest fajnym sposobem na poznanie kultury i języka innego kraju, oraz jakie daje wskazówki dla przyszłych wolontariuszy z programu Erasmus+.

Po przedstawionej prezentacji, oraz po pytaniach do naszego gościa, przyszedł czas na hiszpański poczęstunek. Każdy uczestnik spotkania, opuścił Bibliotekę z uśmiechem na twarzy i zapasem pozytywnej energii.  Nasza wspaniała Susanna potrafi rozweselić każdego, niezależnie od wieku, czy poziomu znajomości angielskiego!

dzien europy 2018 w