Uprawa i pielęgnacja storczyków - wykład Akademii Dorosłego Człowieka

W środę dnia 21.09.2016r. odbył się pierwszy w tym sezonie wykład z Akademii Dorosłego Człowieka. Tematem spotkania była „Uprawa i pielęgnacja storczyków”. Moc ciekawostek i przydatnych rad usłyszeliśmy od miłośniczki storczyków – p. Anny Sasin Lipki. Wykład jednak nie był tylko monologiem. Zebrana publiczność, w większości same panie mogły zadawać pytania, a także dzielić się swoimi doświadczeniami co do hodowli tych kwiatów. Na sam koniec był pokaz przesadzana storczyków. Tę niełatwą sztukę p. Anna ma opanowaną doskonale i chętnie podzieliła się nią z zainteresowanymi.

Serdecznie dziękujemy p. Jolancie Patyjewicz-Iwan za użyczenie storczyków do wzbogacenia wystawy podczas wykładu oraz Bibliotece Publicznej Gminy Pomiechówek.

adc-2016-09-storczyki-w