Wszyscy razem dla LENKI!
i odsłona 31. naszej Teatralki

Dnia 10 kwietnia, jak każdej drugiej niedzieli tygodnia, odbyła się Teatralka. Tym razem była szczególna - obchodziliśmy ją jednocześnie z Dniem Dawcy, czyli dniem pomocy dla dziewczynki z naszej Gminy chorej na białaczkę, Lenki Wzorek oraz innych chorych, którzy również potrzebują przeszczepu szpiku kostnego. Od godziny 10:00 do 15:00 wraz z Kreatywną Doliną Wkry prowadzoną przez Panią Danutę Bolek tworzyliśmy z dziećmi laurki dla Lenki, które zostały przekazane jej rodzinie. Dzieci wykonywały papierowe serca rożnymi technikami - kolorowaniem, wyklejaniem, wycinaniem, ozdabiały je bibułą, brokatem. Można było również pokolorować imię dziewczynki dowolnym sposobem. Tuż obok nas dodatkowe atrakcje zapewniały dzieciom Panie z Biblioteki – Pani Renata wyczarowywała z prostych balonów psy, koty, serca, kwiaty, miecze, a Pani Ewelina malowała buźki dzieciom upodobniające je do ulubionych zwierzątek lub postaci z bajek. W międzyczasie na zewnątrz przed Centrum Integracji Społecznej odbywały się koncerty i licytacje dla małej Lenki. Zarejestrowaliśmy aż ponad 300 potencjalnych dawców szpiku kostnego! Ten piękny wynik jest nadzieją nie tylko dla małej Lenki, ale również dla wielu chorych.

Po warsztatach plastycznych nadszedł czas na Teatralkę, jak zwykle o godz. 15:00. Sala była zapełniona po brzegi. Tym razem gościliśmy Teatr Maska z Krakowa z przedstawieniem „Rycerz i Bestia”. Dzielny Rycerz poszukiwał Bestii, która niszczyła Królestwo zaśmiecając je, nie dbała o higienę swoją ani otoczenia. Podczas spektaklu dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, o utrzymywanie czystości wokół siebie, uczyły się segregować śmieci. Aktorzy rozdali na koniec dzieciom zakładki do książek. Mali widzowie otrzymali również kolejny magnes do naszej Teatralkowej układanki - niespodzianki. Zapraszamy na kolejną Teatralkę już 8 maja!

lenka-w