Królestwo rękodzieła w Pomiechówku - Świąteczny ArtBAZAR 2017

Świąteczny ArtBAZAr 2017, jak zwykle w pierwszą niedzielę grudnia, otwierał swe podwoje dla miłośników pięknych przedmiotów.

To już 9. edycja ArtBAZARu. 3 grudnia odwiedziło nas ponad 140 wystawców oraz kilka tysięcy gości. Organizatorem Świątecznego ArtBAZARu jest PomPA Pomiechówek, czyli Gminny Ośrodek Kultury, a imprezę patronatem objął wójt gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki oraz Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Można było obejrzeć, kupić lub zamówić rękodzieło np. szydełkowe, obrazy, ceramikę, biżuterię artystyczną, zabawki i odzież, a także elementy wyposażenia wnętrz. Pomiechówek był doskonałym miejscem na kupno gwiazdkowych prezentów. Na smakoszy czekały stoiska z tradycyjną żywnością, kawiarenka oraz domowe ciasta upieczone przez mamy z Klubu Mam Pomponik.

Najmłodsi mieli możliwość udziały w warsztatach kreatywnych Imago Art, a także spotkania się z Mikołajem, który rozdał drobne podarki i pozował z dziećmi do zdjęć. Działało także kino dla małych, a dla maluszków zorganizowaliśmy zajęcia rozwojowe pt. „Mikołajkowe granie”.

ArtBAZAR to iście kulturalna inicjatywa, dlatego nie mogło zabraknąć spotkania z muzyką. Świetny klimatyczny koncert przygotował młody zespół GramOFF/ON. Kolędy i piosenki świąteczne wykonały solistki z Gminnego Ośrodka Kultury: Zofia Dana, Kinga Krasinkiewicz, Gabriela Makowska i Oliwia Pasińska, a także grupa wolontariuszy europejskiego programu Erasmus+ przygotowana przez Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu z Pułtuska. Muzyczny akcent towarzyszył też Świątecznej Iluminacji, czyli zapaleniu wspaniałej gminnej choinki na skwerze im. Składkowskich. Kolędy wykonał strażacki zespół trębaczy.

ArtBAZARowe szaleństwo zakończyła emocjonująca FANTastyczna Loteria ArtBAZARu, a relacja z naszego pomiechowskiego świętowania trafiła nawet do Kuriera Mazowieckieggo TVP3 (do obejrzenia: https://warszawa.tvp.pl/35063630/03122017).
PODZIĘKOWANIA niech przyjmą:

• Wójt gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki,
  • Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek na czele z dyr. Ewą Mróz,
  • patroni medialni Mollie Potrafi, Powiatowa, Gazeta Nowodworska, Tygodnik Nowodworski
  • najlepsi pod słońcem Wolontariusze: Susanna, Angélina, Agata, Aleksandra, Alicja, Justyna, Marta, Monika, Lidka, Natalia, Weronika, Zosia, Filip, Janek, Maciek, Mirek, harcerze z 13. GTDH „Czarne Ścieżki” i 31 DH „Harmider” oraz Zbyszek Kamiński,
  • pracownicy ekipy gospodarczej wraz z Andrzejem Kamińskim i Janem Kosewskim,
  • akustyk Patryk Hall
  • strażacy z OSP Pomiechówek na czele z Andrzejem Owockim i OSP Goławice Pierwsze na czele z Piotrem Rudnickim,
  • Pomiechowskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Wkra” Sp. z o.o. , Gimnazjum w Pomiechówku, Szkoła Podstawowa w Pomiechówku, Publiczne Przedszkole w Pomiechówku,
  • Imago Art., Pracownia edukacyjna Dzikie wiśnie, Klub Mam Pomponik,
  • Marysia Piwowarek i zespół GramOFF/ON,
  • Sylwia Jędra i Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu,
  • Nasza Przychodnia,
  • Oddział Mazowiecki Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego,
  • sponsorzy Kraftoteka i ZdroweCalorie oraz Zajazd Magnolia Z Pomiechówka i Fritz Pizza&Kebab,
  • Teastore, sklep 5.10.15. w Nowym Dworze Maz., SIMP Nails Marta Bogdańska, apteka w Pomiechówku, Parafia Pomiechowo, Parafia pw. św. Barbary w Modlinie Twierdzy, Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie Starym,
  • Sebastian Sosiński i Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek,
  • fantastyczni Wystawcy Świątecznego ArtBAZARu 2017.

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy 3 grudnia zdecydowali się odwiedzić Świąteczny ArtBAZAR 2017. Już nie możemy się doczekać kolejnego ArtBAZARu – 18 marca edycja wielkanocna i zarazem 10. ArtBAZAR. Pokażemy, że Pomiechówek działa z PomPĄ!

Agnieszka Brzezińska-Brańska