Młodzi recytatorzy - WARSZAWSKA SYRENKA

W piątek 9 marca w sali konferencyjnej Centrum Integracji Społecznej w Pomiechówku odbyły się gminne eliminacje do XLI Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, prowadzonego przez Mazowiecki Instytut Kultury.

Eliminacje zorganizował Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Pomiechówek. W jury zasiedli: dyr. Biblioteki Ewa Mróz, dyr. GOK Agnieszka Brzezińska-Brańska oraz ekspert - Karol Puciaty, aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

W kategorii klas I-III zgłosiło się 57 uczniów, spośród klas IV-VI 20, zaś z klas VII i gimnazjum brało udział 10 osób. To dla wszystkich ważna przygoda z tekstem i lekcja kontaktu z publicznością. Dziękujemy wszystkim, którzy się przygotowali, a zwycięzcom gratulujemy najlepszych występów.

Laureaci I miejsca z trzech kategorii wezmą udział w finale konkursu w Warszawie.

Wyniki:

Kategoria klas I-III
1. Bartłomiej Biliński (kl. III SP Pomiechówek)
2. Julia Osiak (kl. III SP Pomiechówek)
3. Maja Kowalczyk (kl. II SP Goławice)
Wyróżnienie: Liliana Kózka (kl. I SP Pomiechówek), Michał Wiechowicz (kl. I SP Pomiechówek), Zofia Szmyt (kl. II SP Goławice)

Kategoria klas IV-VI
1. Lena Głuchowska (kl. VI SP Orzechowo)
2. Dominika Nowak (kl. V SP Goławice)
3. Kinga Krasinkiewicz (kl. IV SP Pomiechówek)
Wyróżnienia: Magda Płucienniczak (kl. VI SP Orzechowo), Zuzanna Antoniak (kl. V SP Pomiechówek), Wiktoria Jakubowska (kl. IV SP Pomiechówek), Viwiana Mierzejewska (kl. IV SP Pomiechówek)

Kategoria klas VII i gimnazjum