„Przygody niebieskiego smoka” i BAL karnawałowy - Teatralka 53

W drugą niedzielę lutego, tradycyjnie zaprosiliśmy dzieci na przedstawienie. Tym razem po raz pierwszy przyjechała do nas Grupa Teatralna „Echo” z Białegostoku. Na pierwszy rzut oka można było zobaczyć bogatą scenografię. Poza tym ciekawe dialogi ze szczyptą humoru wprawiły w dobry nastrój nie tylko dzieci ale także rodziców. Przedstawienie pt. „Przygody niebieskiego smoka” to bajka o akceptowaniu inności. Niebieski smok różni się od innych. Wyrusza w magiczny świat bajek aby dowiedzieć się czemu nie jest taki jak wszyscy.  Na swojej drodze napotyka np. Śpiąca Królewnę czy Pinokia.

Po 45 minutowym spektaklu przyszedł czas na bal karnawały. Bal przebierańców odbył się zamiast warsztatów plastycznych. Sala Centrum Integracji Społecznej powitała księżniczki, pszczółki, motyki, żołnierzy czy nawet Spidermana. Przy pomocy animatora dziecięcego zaczęła się huczna zabawa przy muzyce. Tańce w parach tańce, tańce w kole to tylko niewielka część tego co dzieci robiły podczas balu. Kiedy większość maluchów się zmęczyła, zaprosiliśmy ich na drobny poczęstunek. Oprócz owoców i cukierków zaproponowaliśmy także galaretkowe desery – przyozdobione bitą śmietaną i posypką wyglądały smacznie – i takie były ponieważ szybko znikały ze stołu.

Dodatkowa atrakcją było stoisko z malowaniem twarzy. Wolontariuszka Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek – Angelina dzielnie pomalowała każdą uśmiechniętą buźkę malucha!

teatralka53w

Pompa Pomiechówek czyli Gminny Ośrodek Kultury
zaprasza na cykl spotkań z teatrem i atrakcjami dla najmłodszych

TEATRALKA, odsłona 53