Spotkanie podsumowujące program Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018

W sobotnie popołudnie sala spotkań ośrodka kultury zamieniła się w niezwykłe miejsce. Przybyli mieszkańcy, uczestnicy działań, radni, ale przede wszystkim autorzy inicjatyw lokalnych. To oni tej jesieni byli bardzo aktywni i zapraszali do aktywności całą społeczność gminy Pomiechówek. W czasie spotkania każda z inicjatyw została przedstawiona przez autorów. Zabrakło dwóch przedstawicielek Stowarzyszenia Rodzina w Drodze - inicjatywa „Poezja Karola Wojtyły w sercach Pomiechowian” oraz Stowarzyszenia Nowina-Ostoja - inicjatywa „Póki cień ich jeszcze między nami”. O ich inicjatywach opowiedziała koordynatorka programu. Pozostali autorzy przedstawili swoje prezentacje i opowiedzieli o pomyśle, jego realizacji oraz wynikach.

Dodatkowo została przygotowana wystawa prac ceramicznych z inicjatywy „Tworzymy światło”. Każdy mógł obejrzeć niezwykłe świeczniki. Były duże świeczniki z herbem Pomiechówka, świeczki babeczki i świeczniki w kształcie serca. Wszystkie pięknie wykonane, kolorowe i cieszące oko.

Po prezentacji wszystkich inicjatyw wystąpił zespół „Borynowe skowronki”, który w ramach inicjatywy „Wyśpiewać historię” przygotował koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych. Młodzi wykonawcy śpiewali i tańczyli przedstawiając historię Polski.

Na koniec były jeszcze podziękowania i wspólne zdjęcie.

logo dk+ pasek m