WAKACJE z PomPĄ

Już za nami dwa pierwsze tygodnie pobytów dziennych w ramach Wakacji z PomPĄ, których współorganizatorem była Danuta Bolek z Kreatywnej Doliny Wkry.

24 czerwca Ośrodek Kultury PomPA przejęli Indianie. Był to czas przygotowywania strojnych pióropuszy, malowania twarzy, tworzenia totemów a także budowania indiańskiego tipi oraz gry terenowej i polowania na bizony.

25 czerwca wyruszyliśmy na pierwszą wyjazdową wycieczkę. Dzielnica Filmowa Park rozrywki i Edukacji w Zalesiu to miejsce pełne eksponatów nawiązujących do filmów. Podziwialiśmy ścieżkę Discover przyroda z gigantycznymi grzybami, ludzki z żołędzi nawiązujące do Titanica czy Romeo i Julii, Strefę Jurassic Park, samochody z filmów o Mad Maxie, Astony Martiny Jamesa Bonda, latający ford Harrego Pottera, auta z Wyścigu śmierci, UFO i statek Star Trek, pojazdy z bajek dla dzieci- Bob Budowniczy, strefę kosmiczną , roboty i wojowników filmowych, strefę militarną oraz American Dream i wiele, wiele innych! Był też czas radosnej zabawy w strefie rozrywki a nasz pobyt uwieńczyło ognisko.

26 czerwca to był najgorętszy dzień tego miesiąca. Gościliśmy instruktorów Funiversity, którzy przeprowadzili z nami ciekawe, widowiskowe doświadczenia chemiczne. Następnie oswajaliśmy nasze strachy – Ania Tomaniak z Parku Dolina Wkry przygotowała dla ciekawe warsztaty o komarach.

27 czerwca spędziliśmy dzień w Stajni Piotrowej w Pomiechowie. Były przejażdżki, pogadanki, zajęcia plastyczne inspirowane kontaktem z końmi a także dużo czasu na brykanie.

1 lipca – nowy tydzień zaczęliśmy w sielskim klimacie gospodarstwa Wiktorówka w Wólce Kikolskiej. Zapoznanie dzieci z życiem gospodarza, spotkanie ze zwierzętami, zjazdy na tyrolce, spacer przyrodniczy, kalambury w wiejskim stylu to tylko część atrakcji, które cieszyły dużych i małych.

2 lipca odwiedziliśmy Park Szturmówka, dzięki temu miejscu doświadczyliśmy wielu wrażeń edukacyjnych i sportowych. Podzieleni na grupy braliśmy udział w ekscytującej grze terenowej i tu możemy się pochwalić, ze nasza grupa pobiła rekord czasowy w rozwiązywaniu zagadki. Każde dziecko próbowało sił na strzelnicy a także grze SplatMaster – to odpowiednik paintballa kulkowego, w którym masa broni jak i prędkość wylotowa kulki są dostosowane dla najmłodszych.

3 lipca odwiedziliśmy Hotel Royal w Modlinie Twierdzy. Szkolenie Savoir Vivre pozwoliło poznać podstawowe zasady dobrych manier oraz opanować trudną sztukę eleganckiego posługiwania się sztućcami. Nauka połączona z zabawą doskonale zobrazowała dzieciom prawidłowe zachowanie i pomogła zrozumieć ten niezwykle tajemniczy ‘dorosły’ świat. Był też czas na spacer historyczny.

4 lipca to dzień wizyty w stolicy. Na 6-ciu torach kręgielni Grahula rozgrywały się emocjonujące rozgrywki następnie udaliśmy do Ogrodu Zoologicznego. Spotkania ze zwierzętami zwierzętami w ZOO zawsze są tak samo ekscytujące, spędziliśmy tam bardzo miłe chwile.

5 lipca był ostatnim dniem dwutygodniowych pobytów dziennych. Odbył się seans kinowy a także praca twórcza, która pochłonęła uczestników na długie godziny.

Naszym wspaniałym uczestnikom dziękujemy za piękne, wspólne chwile. Już teraz zapowiadamy - w dniach 19 – 23 sierpnia odbędzie się kolejna odsłona Wakacji z PomPĄ. Zapisy od 8.08 poprzez aktywny formularz na naszej stronie internetowej. Czekamy na Was!

lipiec 2019b w

Wakacyjne pobyty dzienne (w tym wycieczki)
Zapraszamy dzieci od 7 lat

Przewidywany ramowy plan dnia dziennego pobytu dzieci w godz. 8.00 – 16.00
• Schodzenie się dzieci.
• Kreatywne i ruchowe zajęcia dla dzieci prowadzone według tematu dnia lub pobyt w miejscu związanym z tematem dnia lub wyjazd na wycieczkę.
• Obiad lub ognisko z kiełbaskami w zależności od miejsca pobytu.
• W czasie pozostałym po planowanych zajęciach lub po powrocie z wyjazdu, gry i zabawy towarzyskie, gry planszowe do godziny 16.00.

UWAGA! Wyjazdy na wycieczki w dniach 25 czerwca, 2 lipca, 4 lipca o godz. 8.00.

Współorganizatorem programu „Wakacje z PomPĄ” jest Kreatywna Dolina Wkry. Wpłaty za pobyty dzienne i wycieczki należy kierować do 19 czerwca na nr. rachunku Kreatywnej Doliny Wkry:
88 1140 2004 0000 3902 1036 6797

Cena 65 zł od dziecka za dzień. Przy wykupieniu minimum 5 dni, cena za dzień 60 zł. Cena zawiera: obiad lub ognisko, opiekę, wszystkie potrzebne do przeprowadzenia zajęć materiały i produkty, instruktorów, napoje dla dzieci w czasie dnia, koszty wycieczek.

Współpraca z opiekunami dzieci
Rodzice lub opiekunowie będą zobowiązani do wypełnienia specjalnej karty ze wszystkimi niezbędnymi informacjami o dzieciach (leki, uczulenia), kontaktem do opiekunów.
Dzieci powinny posiadać obuwie na zmianę, odpowiedni strój, nakrycie głowy. Rodzice powinni zapoznać się z regulaminem pobytu dziecka i zaakceptować go.

DWUTYGODNIOWY PLAN
WAKACYJNYCH POBYTÓW I WYCIECZEK

24 czerwca – Dzień indiański
– przygotowanie pióropuszy, malowanie twarzy, przygotowanie totemów, obiad, zajęcia w plenerze: indiańskie gry i zabawy, budowa szałasów