2. tydzień ferii z PomPĄ

Drugi tydzień ferii to dobrze znane z poprzednich lat wyjazdy i stacjonarne warsztaty.

Poniedziałek 4.02.2019

Pani Katarzyna Małachowska ugościła naszą grupę w Chacie Wymysły pod Lasem. Najpierw było spotkanie zoologiczne. Mieliśmy okazję zobaczyć kilkudniową kózkę, a także węża, którego przywiozła weterynarz Pani Agata Bielecka. Potem był czas warsztatów „Czerpane obrazki”. Rozpoczął je spektakl kukiełkowy o historii papieru. Potem dzieci wykonały papier czerpany ze znakiem wodnym, z obrazkiem z serwetki oraz papier marmurkowy. Był również czas na odwiedzenie zwierząt z zagrody.

Wtorek 5.02.2019

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedziliśmy pierwszy raz. Odbyły się tam ciekawe warsztaty „Sherlock Holmes w Muzeum”. Dzieci w grupach rozwiązywały zagadki sportowe, próbując odnaleźć zaginiony przedmiot. Później zostaliśmy oprowadzeni po ekspozycji muzealnej. Obejrzeliśmy eksponaty związane z różnymi dyscyplinami sportu, ale także i medale polskich olimpijczyków oraz pochodnie olimpijskie.

Środa 6.02.2019

Od dawna nie było wyjazdu do teatru. Tym razem się udało i błyskawicznie zapełniła się nam lista chętnych. Wybraliśmy się do warszawskiego Teatru Roma na musical „Alicja w Krainie Czarów”. Piękne kolorowe stroje, muzyka oraz niepowtarzalne dekoracje przeniosły nas do krainy baśni. Świetny spektakl!

Czwartek 7.02.2019

Nasze wolontariuszki Marine z Ośrodka Kultury PomPA oraz Sabela z Biblioteki Publicznej w Pomiechówku przygotowały dwa spektakle Teatru Kamishibai. Dzieci obejrzały angielskie wersje „Brzydkiego kaczątka” oraz „Złotowłosej i trzech misiów”. Potem zaś rozpoczęły się warsztaty StringArt, czyli wyszywania/wyplatania różnych obrazków z kolorowej włóczki, muliny lub nici na drewnie. Było głośno, było pracowicie, ale efekty wyszły rewelacyjne.

Piątek 8.02.2019

Dzień zaczęliśmy od seansu kinowego. Obejrzeliśmy film animowany „Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru”, który rozbawił wszystkich. Później zabawy poprowadził Patryk Hall.