Warsztaty diagnostyczne - „Pomiechówek działa z PomPĄ”

23 i 24 kwietnia 2018 roku odbyły się warsztaty w ramach programu “Pomiechówek działa z PomPĄ”. Karol Wittels z Fundacji Obserwatorium rozmawiał z różnymi grupami mieszkańców.

W spotkaniach wzięli udział uczniowie Gimnazjum im. Sławoja Felicjana Składkowskiego w Pomiechówku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku, seniorzy, nauczyciele ze szkół oraz przedszkola w Pomiechówku, Goławicach i Orzechowie, rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia GOK-u oraz liderzy społeczności lokalnych, czyli przede wszystkim sołtysi. W czasie spotkań poruszono tematy spędzania wolnego czasu, potrzeb i marzeń kulturalnych, ale także i barier oraz przeszkód w dostępie do kultury. Uczestnicy warsztatów chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami. Na ich podstawie zostanie stworzony raport, który wskaże możliwe drogi rozwoju kulturalnego gminy Pomiechówek.

W drugiej części warsztatów Karol Wittels przedstawił projekt Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z założeniami programu oraz zasadami wypełniania wniosku konkursowego. Przy okazji pojawiały się pomysły na konkretne działania i sposoby na dopasowanie ich do projektu. Dzięki tym praktycznym informacjom łatwiej będzie przygotować mieszkańcom gminy inicjatywy, które będą nie tylko ciekawe pod względem kulturalnym, ale także i poprawne formalnie.

NCK_dom-kultury-plus-zNCK_kolor-web

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018.