Eko Bartek - Teatralka, odsłona 44

W niedzielę 14 maja odbyła się kolejna, już 44, odsłona Teatralki. Tym razem gościliśmy aktorów z Teatru Urwis, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem „Eko Bartek”.

Podczas przedstawienia poznaliśmy misia Bartka, który w przystępny sposób uczył dzieci ekologicznego podejścia do otaczającego świata. Bajka przedstawia podstawowe zasady dbania o środowisko, takie jak oszczędzanie wody, segregacja śmieci, recykling.

Po Teatrzyku rozpoczęliśmy warsztaty recyklingowe, podczas których dzieci wykorzystywały stare kartony, plastikowe kubki, tekturowe tacki oraz skrawki kolorowych gazet. Okazało się, że przy pomocy tych niepozornych materiałów udało się stworzyć oryginalnie wyglądającego słonia. Dzieci mogły ozdobić konstrukcję wykorzystując stare, kolorowe gazety, co sprawiło, że szare kartony zamieniły się w pełnego barw, wesołego słonia.

teatralka-44-w