Eliminacje gminne do XXXIX Konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA

1 kwietnia odbyła się kolejna, 39. odsłona konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. W jury zasiadł Pan Wójt Gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki, Pani Kierownik Biblioteki Publicznej w Pomiechówku Ewa Mróz oraz aktorka Katarzyna Anzorge, związana przez lata z Teatrem Dramatycznym w Płocku, w przeszłości również biorąca udział w Warszawskiej Syrence jako uczestnik konkursu.
Konkurs jest rozgrywany w trzech kategoriach: klasy 0-III, IV-VI oraz Gimnazjum. W kategorii klas 0-III brało udział 75 dzieci, w klasach IV-VI 27, z Gimnazjum zgłosiło się siedmiu kandydatów. Dzieci prezentowały utwory związane z literaturą typowo dziecięcą, ale nie tylko - niektórzy wybierali poważniejsze i trudniejsze utwory. Jury wyłoniło następujących laureatów:

• w kategorii „klasy I-III„:
    I. Kinga Krasinkiewicz, SP Pomiechówek
    II. Viwiana Mierzejewska, SP Pomiechówekwyróżnienia:
    - Michał Ziółek, SP Pomiechówek
    - Malwina Nagiel, SP Pomiechówek
  • w kategorii „klasy 4-6” spośród 27 kandydatów wyłoniła następujących laureatów:
    I. Marta Subda, SP Pomiechówek
    II. Szymon Lewczuk, SP Goławice Pierwsze
    III. Zofia Oleksiak, SP Pomiechówekwyróżnienia:
    - Patrycja Kiliś, SP Pomiechówek
  • w kategorii „klasy gimnazjum” spośród 6 kandydatek wyłoniła następujących laureatów:
    II. Gabriela Gryziak, Gimnazjum im. Sławoja Składkowskiego w Pomiechówku (Jury nie przyznało pierwszego miejsca)wyróżnienie:
    - Julia Szczepańska, Gimnazjum im. Sławoja Składkowskiego w Pomiechówku.